Slide background

Dobrodružné Azory

Surf & Jóga & Turistika

Slide background

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kvalitné ubytovanie

Ubytovanie sa nachádza na okraji mestečka Ribeira Grande, len pár minút autom od hlavnej surferskej plaže Santa Barbara. Ubytovaní budeme strategicky v strede ostrova pre rýchlejší prístup na atrakcie a výlety. Výšši štandard so známkou 9,1 na Bookingu.

Vybavenie ubytovania :

  • 4 oddelené apartmány, 5 izieb (1x manželská a 5x 2 ložkové).
  • 4 kuchyne. Kuchyňe sú vybavené elektronickými spotrebičmi ako sporák, chladnička, rúra, kávovar či mikrovlnka; vo vybavení je takisto aj riad a nádoby na varenie.
  • Spoločne obývačky
  • Bazén, vonkajšia terasa, záhrada a barbecue.
  • Rýchle Wifi pripojenie.

Jóga s Veronikou Ševčíkovou

Lekcie jógy sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Náročnosť a tempo lekcií bude vždy prispôsobené úrovni cvičencov a programu v daný deň. Po každej lekcii bude priestor na osobnú konzultáciu. Začiatočníkom vysvetlím základne princípy jógy, pokročilých posuniem v ich vedomostiach a osobnej praxi o kúsok ďalej.

Počas pobytu si účastníci vyskúšajú rôzne štýly yogy: ashtanga yogu, vinyasa yogu, fit&slim power yogu, a jogu špeciálne zameranú pre potreby surferov. Správna príprava (zahriatie, strečing, posilnenie) uchráni pred zbytočnými zraneniami.

Na čo budú lekcie zamerane:

  • na nácvik a uvedomenie si svojho dychu a jeho využitie v praxi.
  • na správne držanie tela, nie len na podložke, ale aj počas športovania, či bežného pracovného dňa.
  • rozprúdenie metabolizmu, zlepšenie trávenia a s tým súvisiacej celkovej imunity ľudského tela.
  • rozvinutie vnútornej sily, rovnováhy a posilnenie HSS (hlbokého stabilizačného systému)
  • vysvetlenie, ako isť správne do pozície, určenie vhodných pozícií s individuálnou asistenciou v yogových ásanach, nadobudnutie nových znalostí v yogovej praxi a prispôsobenie ich životnému štýlu a tempu.
yoga_buddha_garden

Nový Zéland Európy

Azorské ostrovy sú považované za jedinú európsku exotiku. Nachádzajú sa v strede Atlantického oceánu asi 1500km od Lisabonu. Súostrovie tvorí dokopy 9 ostrovov. Najväčším z ostrovov je Sao Miguel známy tiež ako Zelený ostrov. Azorská príroda prináša mnoho unikátov. Nájdeme tu nielen jediné európske ananásové, ale aj jediné čajové plantáže. Kvôli sopečnému pôvodu môžeme na Azoroch nájsť pláže s unikátnym čiernym pieskom a horúce geotermálne pramene. Vo vyvierajúcich horúcich prameňoch sa dokonca pripravuje aj miestna špecialita Cozido. Ostrov Sao Miguel ukrýva mnoho nádherných jazier a vodopádov. Jazero Lagoa de fogo je známe aj ako ohnivé jazero a tvorí najväčšiu vodnú plochu ostrovov. V jeho okolí sa nachádza najrozmanitejšia fauna a flóra. Azory sú známe skvelými predpokladmi na pozorovanie delfínov a až 24 druhov veľrýb. Atlantický oceán vytvára ideálne podmienky na surfing pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých.
Ak teda povieme, že Azory sú unikátnym klenotom, vôbec nebudeme zveličovať. Na území kde je zastavaných len 5% vládne príroda. Bez más turistov tu zažijete mnoho dobrodružstiev, a takisto si užijete pokoj a relax.

fogo

sete-cidades-long

whale-watching

created by dji camera

Okrem surfovania, mame pre vás pripravené mnohé výlety. Upozorňujeme, že program sa môže meniť, v závislosti od počasia a podmienok vĺn.
Výlet 1: Jazero Lagoa de fogo a hot springs
Výlet 2: Ananásová plantáž, surf shop
Výlet 3: Čajová plantáž, St.Iria, maják
Výlet 4: Sopka Furnas a hot springs
Výlet 5: Whale watching a delfiny, Mosteiros (fakulťak)
Výlet 6: Trekking okolo krátera Sete Cidades
Výlet 7: Hiking na vodopád
Hocikedy: Západy slnka v podniku na pláži