Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

O PartyVlny Surfcamp

Ubytovanie a program kempu :

  • San Juan del Sur (Nikaragua): Ubytovaní budeme v domčeku vo Viktoriánskom štýle len pár minút od pláže. Izby sú 2 až 4 lôžkové. San Juan del Sur, ktoré sa nachádza v zálive je ideálne miesto na prenocovanie. To znamená, že nie je tam priamo surferská pláž, ale pláž na kúpanie. Z mesta sa bude chodievať každý deň v 4×4 na rôzne okolité pláže. Transfery sú v cene pobytu.
  • Prvá časť programu bude divoká! Presuny na korbe v 4×4, trekking na sopku, párty mestečko a preslávený Sunday Funday : Najväčšia párty v Amerike.
  • Počas presunu medzi krajinami prespime v NP Rincon de la Vieja, ktorý ponúka množstvo adrenalínových aktivít: Trekking, zip line, jazda na koni, ATV, MTB, vodopády… Platí sa na mieste.
  • Playa Grande (Kostarika): Luxus priamo na pláži. Tento rok sme sa hecli a vybrali krásne vily priamo pred vlnami… zaslúžený raj po párty v Nikarague.
  • Obe mestečká sú dostatočne vybavené všetkými službami: obchody, bankomaty, lekárne, reštaurácie a bary.

Čo treba vedieť:

  • Odporúča sa preventívne očkovanie proti Hepatitíde A, B a brušnému týfusu.
  • Nikaragua a Kostarika sú bezpečné krajiny pre zahraničných turistov. Pozor si treba dávať hlavne na drobné krádeže a turistických podvodníkov.
  • Tropické teploty od 25 do 35 stupňov. Voda má medzi 27 a 30°C, stačia Vám šortky a opaľovací krém.

Nikaragua – San Juan del Sur

SJDS je obľúbené mesto surferov, aj keď priamo v ňom nenájdete vlny. Mesto slúži ako “Base Camp” odkiaľ sa cestuje na rôzne pláže. Každá jedna pláž má svoje čaro: surfovanie, chytanie rýb, bonfire, pozorovanie korytnačiek, alebo západ slnka s drinkom a kamošmi… Cestovanie a spoznávanie nových miest je súčasťou surferskej mentality.

Toto mestečko má svoje čaro vďaka svojim malým uličkám a živí sa rybolovom a turizmom. Väčšina reštaurácií a barov sa nachádza priamo na pláži. Nočný život je tu na úrovni a môžete si vybrať medzi Latino alebo komerčnou hudbou, podľa vašej nálady. Ceny sú v porovnaní s priemerom strednej Ameriky nízke. Ich rum “Flor de Caña” je takpovediac skoro zadarmo!

Výlety v okolí nás povedú cez krásnu prírodu ako je ostrov-sopka Ometepe (fotka nižšie) a do koloniálnych miest ako Granada. Dozvieme sa o tvrdej histórii tejto časti sveta, ktorá nás prenesie do čias Conquistadorov, až k nedávnym bojom o moc.

ometepe

Kostarika – Tamarindo

Tamarindo je turistické mestečko na severe Kostariky vybudované popri veľkej piesočnatej pláži, kde sa lámu pekné vlny. Jedná sa o jedno z prvých surfových mestečiek na svete, preslávil ho hlavne legendárny surfový film Endless Summer. Idealné miesto, na to, aby ste sa naučili surfovať. Tamarindo je aj dokonalým miestom na zábavu vďaka mnohým barom a medzinárodnou komunitou.

Kostarika je pravdepodobne najvyspelejšia krajina strednej Ameriky. Krajina sa môže pýšiť bohatou prírodou a mnohými druhmi zvierat, ktoré sú prítomné všade (videli sme veľrybu skákať z vody kým sme surfovali!).
Obyvatelia Kostariky su nesmierne milí. Žijú spolu s prírodou, zrušili národnú armádu pred 70 rokmi a ich motto je “Pura vida”, doslova čistý život, ktorým sa riadia a ktoré vyslovia viackrát za deň.

tamarindo