Slide background

Dobrodružné Azory

Slide background

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Kvalitné ubytovanie

Ubytovanie sa nachádza na okraji mestečka Ribeira Grande, len pár minút autom od hlavnej surferskej plaže Santa Barbara. Ubytovaní budeme strategicky v strede ostrova pre rýchlejší prístup na atrakcie a výlety. Vyšši štandard so známkou 9,1 na Bookingu.

Vybavenie ubytovania :

  • 4 oddelené apartmány, 7 izieb (manželské aj 2-ložkové).
  • 4 kuchyne. Kuchyňe sú vybavené elektronickými spotrebičmi ako sporák, chladnička, rúra, kávovar či mikrovlnka; vo vybavení je takisto aj riad a nádoby na varenie.
  • Spoločne obývačky
  • Bazén, pekna vonkajšia terasa, záhrada a barbecue.
  • Jóga matky.
  • Rýchle Wifi pripojenie.

Čo všetko uvidime?

Azorské ostrovy sú považované za jedinú európsku exotiku. Nachádzajú sa v strede Atlantického oceánu asi 1500km od Lisabonu. Súostrovie tvorí dokopy 12 ostrovov. Najväčším z ostrovov je Sao Miguel známy tiež ako Zelený ostrov. Azorská príroda prináša mnoho unikátov. Nájdeme tu nielen jediné európske ananásové, ale aj jediné čajové plantáže. Kvôli sopečnému pôvodu môžeme na Azoroch nájsť pláže s unikátnym čiernym pieskom a horúce geotermálne pramene. Vo vyvierajúcich horúcich prameňoch sa dokonca pripravuje aj miestna špecialita Cozido. Ostrov Sao Miguel ukrýva mnoho nádherných jazier a vodopádov. Jazero Lagoa de fogo je známe aj ako ohnivé jazero a tvorí najväčšiu vodnú plochu ostrovov. V jeho okolí sa nachádza najrozmanitejšia fauna a flóra. Azory sú známe skvelými predpokladmi na pozorovanie delfínov a až 24 druhov veľrýb. Atlantický oceán vytvára ideálne podmienky na surfing pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých.
Ak teda povieme, že Azory sú unikátnym klenotom, vôbec nebudeme zveličovať. Na území kde je zastavaných len 5% vládne príroda. Bez más turistov tu zažijete mnoho dobrodružstiev, a takisto si užijete pokoj a relax.

fogo

sete-cidades-long

whale-watching

created by dji camera

Okrem surfovania, mame pre vás pripravené mnohé výlety. Upozornujeme, že program je nachylný na počasie a podmienky vln.
Výlet 1: Ponta Delgada tour (staré mesto, ananásová plantáž, lávova jaskyňa)
Výlet 2: Jazero Lagoa de fogo a hot springs
Výlet 3: Čajová plantáž a St.Iria
Výlet 4: Výlet loďkou na ostrov Ilheu, snorkeling
Výlet 5: Sopka Furnas a hot springs
Výlet 6: Trekking okolo krátera Sete Cidades
Výlet 7: Vodopád a maják

Juneau

Výlet do Porta (fakultatívne)

Kto chce spoznať najprijemnejšie mesto v Portugalsku, ponúkame variantu s 1-dňovým prestupom v historickom Porte.

Cena zahrňa prehliadku peši po meste, plavbu po rieke Douro s tradičnou loďkou a samozrejme nebude chybať prehliadka pivníc s ochutnávkou Portského vína.
Ubytovanie v Porte bude tiež vo vinárskom štýle.